15 Ocak 2012 Pazar

balderesi balı özellikleri

balderesi balı özellikleri

Balderesi Karakovan Balının Faydaları
Balderesi Süzme Bal’ı Petek baldan direkt olarak süzülerek sizlerin sofralarına kadar getiriyoruz.

Sizde Hakiki Saf Doğal Balderesi Süzme Balından Tatmak istiyorsanız Sipariş hattı Numaralarımıza veya buradan da siparişinizi verebilirisiniz.

Süzme Bal özellikle çocuk gelişiminde çok önemli bir rol oynamaktadır.Hem hücre yenileyici hemde iştahsızlık problemi çeken çocuklarımız için mutlaka tükettirmemiz gereken En doğal en saf gıda olarak tanımlayabiliriz balı.

Unutmadan özellikle sınav dönemlerinde çocuklarımızda bir hayli stres yüksek seviyeye çıkmaktadır.İşte tam bu dönemde çocuklarımıza Balderesi Karakovan Balı’nı Tükettirmeliyiz.Çünkü Hem Gün içerisinde yaşadıkları sinir ve stres için hemde Sınav dönemlerinde yaşadıkları sinir ve stresi azaltmak için mutlaka ama mutlaka Balderesini Tükettirmeliyiz.

Çocuklarımızın Sağlığından Bahsettik Tabiiki Bu esnada kendi sağlığımızdanda olmamak için daha sağlıklı daha huzurlu bir yaşam için Sizde yani yetişkinlerde Balderesi Karakovan Balını mutlaka ama mutlaka tüketmeniz gerekiyor.Balderesi karakovan balını sabah şöyle 2”şer kaşık şeklinde tükettiğiniz zaman hem güne daha zinde daha çevik başlıyorsunuz hemde sağlığınızı koruma altına almış oluyorsunuz.

balderesi balı hakkında bilgi

balderesi balı hakkında bilgi

Mineral Bakımında Balda Bulanan Maddeler
Balda demir, bakır, potasyum, kalsiyum, magnezyum, fosfor, silisyum, alüminyum, krom, nikel ve kobalt gibi değerli mineral maddeler vardır.Salgı balları mineral maddelerce daha zengindir.Bu özelliğinden dolayı tedavi amaçlı kullanılmaktadır ve kristalize olmadıkları için bazı tüketiciler tarafından tercih edilirler.

Proteinler : Balın kaynağında bağlı olarak olarak, proteinlerin yapı taşları olan aminoasitler ballarda oldukça düşük düzeylerde bulunurlar. Balda 17 adet farklı aminoasit tespit edilmiştir.

Asitler : Asitler, bala kendine has kokuyu veren maddeler olup balın asidik yapıda olmasını sağlarlar.

Enzimler : Balda, bir kısmı bitkilerden bir kısmı da arinin salgı bezlerinden gelen değişik enzimler bulunur. Enzimler balın en değerli maddeleridir. Doğal ve ısıtılmamış ballarda enzim miktarı oldukça yüksek olup bu tür ballar kaliteli ve çok değerlidir.

balderesi karakovan balı faydaları

balderesi karakovan balı faydaları

Bal bakteri barındırmaz. Bütün Canlıların yaşamlarını devam ettirebilmek için bir miktar neme ihtiyacı vardır. Bakteriler Balla temas ettiklerinde nemden yoksun kalır ve yok olurlar ayrıca Balın asidik tepkisi de bakterilerin yaşaması için uygunsuz bir ortam oluşturur.

İnsan vücudunu etkileyen birçok mikroorganizma Balda yok olur. Bal içinde bakteri barındırmamakla kalmaz aynı zamanda bir bakteri yok edici olarak kullanılır. Örneğin Antibiotiklere karşı dirençli olduğu bilinen MRSA ( Metisiline Reziztans Staf Aureus) bakterisinin Bala karşı koyamadığı tespit edilmiştir.

Dr. W.Sackett bal sayesinde tifo mikroplarını 48 Saat içinde yok etmiştir. Dizanteri mikropları 10 saat içinde ölmüştür. (Murray Hayt ,The World of Bees ,Coward Mcnann Inc ,N.Y. s.185 )

Vücutta kemik ve dişlerin teşekkülünde önemli rol oynayan Minerallerin balda bulunuşu kansız kalmış şahıslar, büyüme ve gelişme çağındaki gençler ve her yaşta insanların beslenmelerinde önemli rol oynamaktadır.

Balda şimdiye kadar oniki değişik Enzim olduğu saptanmıştır. Enzimsiz yaşam mümkün olmazdı Enzimler bütün biyokimyasal süreci organize eder, yönetir, düzene koyar ve hızlandırır hastalıkları iyileştirir. Balın içerdiği Magnezyum damarlarda kanın pıhtılaşmasını önler,ayrıca stresin olumsuz etkilerinden korur. Potasyum bağırsak adalelerinin faaliyetini hareketlendirir. Ayrıca sindirim için polenlerde önemlidir. Araştırmalarda alınan sonuca göre çiçek polenleri ince barsak mukozasında dolaşımı hareketlendirir. Dahası Balı yedikten 20 dk. Sonra bağırsak cidarının bağışıklık sistemini kuvvetlendiren ve besinler yoluyla alınan zararlı Maddelerin etkisinden koruyan maddeler barsakta serbest bırakılmasında etkili olur .Balda ayrıca vücudun ancak az miktarda üretebildiği Chocin maddesi vardır. Bu nedenle bu madde vücuda Günde iki,üç gram verilmelidir. Chocin karaciğerin yağ metabolizmasını ayarlar ve bu organın yağ bağlamasını önler. (http://www.genetikbilimi.com/genbilim/dogalilacbal.html)

Amerikan Dental Araştırmalar Birliğinin İllinois Chicago da düzenlenen ‘Oral Sağlık İçin Yararlı Yiyecekler’ konulu sempozyumda, balın diş çürüğünü önlediği ortaya konmuştur.Yeni Zelenda Waikata Üniversitesi Biyokimya uzmanı Bal Araştırma Ünitesi Başkanı Doç. Dr.Peter Molan diş çürüğünden sorumlu bakterilerden Streptococcus mitis, Streptococcus Sabrinus ve Lactobacillus casii’nin ürettikleri Asit miktarını balın önemli ölçüde azalttığını belirtmiştir. Bu durumun balın dental plaktaki dextran üretimini engellediğinden kaynaklandığı ve Baldaki bir Enzimin Hidrojen Peroksit ürettiği görülmüş bunun balın antibakteriyel etkisini artıracağını böylece dişetinin enflamatuar enfeksiyonlarının tedavisinde balın bu etkisinden faydalanılabileceği bildirilmiştir. Anti enflamatuar kompenentleri sayesinde şişliği ve ağrıyı azaltan özelliği ile balın yaraları iyileştirme konusunda mükemmel +bir sonuç verdiği saptanmıştır. (dentalgazete.com/)

Rota Virüs, E.Coli, Salmenalla gibi mikroorganizmaların sebep olduğu, ani ishal ve kusmalarla başlayan AKUT GASTROENTERİT’in yılda 0-5 yaş arası 500 milyon çocuğu ölümle tehdit ettiği belirtilmektedir. Son elli yıldır ishalli hastalara serum takılıyor, hasta damar yoluyla tedavi ediliyordu. Bunun pıhtı oluşması ve herhangi bir damarı tıkaması gibi sakıncalarının olduğu belirtilmektedir. Son zamanlarda Oral Rehidratasyon mayil denen şekerli, Tuzlu solüsyonlar ile çok iyi netice elde ettiler. İshalli bir çocuğun aç bırakılması çocuğun ölmesine sebep olabilir.Oral tedavi Dünya Sağlık Teşkilatı tarafından bütün dünyaya asrın buluşu olarak tavsiye edilmiş olup Brıtish Medical Journal adlı dergide yayınlanan bir makalede de Şeker yerine bal kullanmayı tavsiye etmiştir. (Mustafa ÖZER,Alternatif tıp ve şifa sofrası,İSTANBUL)

Yukarıda birkaç örneği verilen pekçok bilimsel araştırmalar sonucunda Bal gerek içinde barındırdığı vitaminler ve minerallerle gerekse yapısal özellikleri sebebiyle insanlar için tam bir şifa kaynağı olduğu tespit edilmiştir. Yaklaşık balın 500 hastalığa faydalı olduğu belirtilmiştir. İşte Balın faydalarından birkaçı:

İYİ BİR KORUYUCUDUR: Antibakteriyel özelliğinden dolayı içinde birçok gıda bozulmadan saklanabilir.

MİDEYE KUVVET VERİR: Baldaki şeker emilimi en kolay olan şeker olması ve Hazmı gerektirmediğinden kolayca kana geçer. Ve midedeki fazlalıkları dışarı atar.

KANSIZLIĞI GİDERİR: Kan yapıcı özelliğinin yanında hastalıktan yeni kalkmışlara kuvvet verir.

DAMARLARI AÇAR: Diğer şekerlerin oksine okisjen ile reaksiyona girdiğinde tam yanma meydana geldiği için kanda daha az atık madde bırakır. Kalp adelesine faaliyet ve zindelik vermesiyle Kalp Hastalarına faydalıdır.

ROMATİZMA: Romatizmal hastalıklarda haricen kullanmak hastayı kısa sürede iyileştirir.

ALERJİ: Alerjik vakıalarda pahalı ve zahmetli tedavilerin yerini alacak bir alternatif tedavidir.

AĞRI DİNDİRİCİ: Balın bilhassa buharı ağrı ve sızıyı birkaç Dakika içinde dindirmeye başlar.

İŞTAH AÇICI: İhtiva ettiği A,B,C, ve diğer vitaminler ve Mineraller insana zindelik verir

DOĞAL DİŞ MACUNU: Diğer tatlı ve meyvelerin zıttı bal dişleri ve diş etlerini temizleyip parlatan bir macundur. Dişleri ve diş etlerini mikroplardan korur,ağızdaki yaraları tedavi eder.

KABIZLIK: Bilhassa Sıcak bal şerbeti kabızlığı kısa sürede geçirir.

ŞİŞMANLIK: Bal içerdiği enzimler sebebiyle şişmanlığı önler. Bilhassa ılık bal şerbetinin zayıflatıcı özelliği vardır.

YARA İLTİHAP GİDERİR: Bugün modern tıpta Ameliyat yaralarında bal kullanıldığı bilinmektedir. Cavanagh ve BEAZLEY adlı araştırmacılar balın laboratuar şartlarında özellikle boğaz iltihaplarında kendini gösteren Kalbi Tutacoli mikropları ile Candida Albicans isimli mantarlar üzerinde balın etkili olduğunu gözlüyorlar. İnhibin mikropların üremesini de önler.

Balgam Söktürür: Balgamı keser vücudun pis rutubetini giderir.

Göze Faydalıdır: Gözün görme gücünü arttırır. Nar Suyu ile karıştırılıp göze sürme gibi çekilirse gözün keskin görmesini sağlar.

Karın Ağrısı: Karın ağrısını geçirir. Bal şerbeti karın ağrılarını çok kısa bir sürede dindirir.

İdrar: Söktürür. Mesane yollarını temizler. İltihabını giderir.

KÖPEK ISIRMASI’na karşı faydalıdır. Köpek ısırınca bal şerbeti içilir. Ve köpeğin ısırdığı yere bal sürülür.Kuduz ihtimaline karşı tıbbi tedbirler ayrıca alınmalıdır

Cildi Güzeleştirir: Vücud bal ile oğulursa cilt yumuşar. Bitleri öldürür.

SAÇLAR’ ı besler. Saça sürülürse saçları yumuşatır. Besler,uzatır,parlaklık ve canlılık kazandırır.

NEZLE’yi geçirir. Bal Limonla veya sütle içilirse nezle için çok faydalıdır.

VEREM: Özellikle çiçek balı gül ile karıştırılıp sabah akşam yenirse akciğer yaraları ve vereme çok faydalıdır.

YANIKLAR: Bal zeytinyağı ve gres yağıyla karıştırılıp yanan yerlere sürülürse acı,sızı çekilmez. Yanık kısa sürede iyileşir. Yanık izi kalmaz.

VARİS’e faydalıdır. Bal vücudda olan olan Varis ve varis yaralarına masaj yapılarak sürülürse çok faydalıdır.

KARACİĞER: Bal karaciğer ve göğsü temizler. Baldaki ciholin karaciğerin fonksiyonunu kuvvetlendirir. Ve hücrelerinde toplanan yağın giderilmesi için harekete geçirir.

SARILIK: Balla salatalık rendelenerek yenirse susuzluğu giderir. Kanı temizler. Sarılığı kısa sürede iyileştirir.

TERLEME’yi giderir. Bal mumu ile birlikte birkaç Gün sakız gibi çiğnenirse burun tıkanıklığı ve bundan dolayı meydana gelen terlemeyi giderir.

İSHAL’i durdurur. Soğuk bal şerbeti ishale çok faydalıdır. Kısa sürede durdurur.

ALACA: Alaca hastası olanlar en az iki-üç Ay sabah aç karnına bir Su bardağı bal şerbeti içerse şifa görür.

Balderesi Karakovan Balı Alacaklar Okusun Dikkat!

balderesi balı nasıl

Dikkat: Balderesi müşteri hizmetleri buradaki ziyaretçilerin mağduriyetinin giderilmesi için ziyaretçilerin iletişim bilgilerini rica etmiştir. Yorumlarınızda e-posta adreslerinizi yazarsanız sizinle irtibata geçebilirler.

- 450 gr bal eksik.

- Üzerinde Karakovan balı olduğuna dair ibare yok.

- Kafkas arıları tarafından üretilmiştir ibareside yok.

- Üzerinde Süzme Çiçek balı olduğu yazıyor.

Uzun zamandır TV kanallarında dakikalarca reklamı yapılan Balderesi Karakovan Balı’nın reklamı, dün bir Tv kanalında denk geldi. Yine 3 Kilosu 100 TL diye üstüne basa basa söylüyorlardı. Neyse, almaya karar verdim. Hemen reklamda belirtilen numarayı aradım. Bir bayan çıktı siparişimi verdim. Buraya kadar herşey normal.

Ertesi gün kapım çaldı. Kapıyı açtım karşıma biri 13, diğeride 16 yaşlarında iki çocuk çıktı. Balderesi’nden geldiklerini söyledir. Tamam dedim 3 kavanoz bal siyah bir naylon torbaya bantlarla sarılmış vaziyetteydi. Ürünü aldım parayı verdim karşılığında fatura veya fişimi istedim ancak çocuklar, abi biz hep böyle veriyoruz dedi. Hiç kimse fiş-fatura sormuyormuş. Ürünü almadan çocukları geri gönderecektim ancak hadi bunlar çocuklar diye reddedemedim o şekilde aldım.

Hemen mutfakta bal kavanozlarını açtım birde ne göreyim 1′er kilo olması gereken bal, NET: 850 gr çıktı. Reklamlarda bahsedilen ambalajı da yok.

Bu kez de balların sahte olabileceğini düşündüm. Hemen akışkanlık testini yaptım. Bal bildiğimiz ballarla aynı akışkanlıktaydı. Kaşıkla akıttıktan sonra iplik gibi ince oluyor ve kendini çekiyordu.

Tad olarak da Binbirçiçeğin ballarından farklı bir tad alamadım.

Bu konuda sizinde yazmak istedikleriniz var ise aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

balderesi balı nasıl

balderesi balı nasıl

Dikkat: Balderesi müşteri hizmetleri buradaki ziyaretçilerin mağduriyetinin giderilmesi için ziyaretçilerin iletişim bilgilerini rica etmiştir. Yorumlarınızda e-posta adreslerinizi yazarsanız sizinle irtibata geçebilirler.

- 450 gr bal eksik.

- Üzerinde Karakovan balı olduğuna dair ibare yok.

- Kafkas arıları tarafından üretilmiştir ibareside yok.

- Üzerinde Süzme Çiçek balı olduğu yazıyor.

Uzun zamandır TV kanallarında dakikalarca reklamı yapılan Balderesi Karakovan Balı’nın reklamı, dün bir Tv kanalında denk geldi. Yine 3 Kilosu 100 TL diye üstüne basa basa söylüyorlardı. Neyse, almaya karar verdim. Hemen reklamda belirtilen numarayı aradım. Bir bayan çıktı siparişimi verdim. Buraya kadar herşey normal.

Ertesi gün kapım çaldı. Kapıyı açtım karşıma biri 13, diğeride 16 yaşlarında iki çocuk çıktı. Balderesi’nden geldiklerini söyledir. Tamam dedim 3 kavanoz bal siyah bir naylon torbaya bantlarla sarılmış vaziyetteydi. Ürünü aldım parayı verdim karşılığında fatura veya fişimi istedim ancak çocuklar, abi biz hep böyle veriyoruz dedi. Hiç kimse fiş-fatura sormuyormuş. Ürünü almadan çocukları geri gönderecektim ancak hadi bunlar çocuklar diye reddedemedim o şekilde aldım.

Hemen mutfakta bal kavanozlarını açtım birde ne göreyim 1′er kilo olması gereken bal, NET: 850 gr çıktı. Reklamlarda bahsedilen ambalajı da yok.

Bu kez de balların sahte olabileceğini düşündüm. Hemen akışkanlık testini yaptım. Bal bildiğimiz ballarla aynı akışkanlıktaydı. Kaşıkla akıttıktan sonra iplik gibi ince oluyor ve kendini çekiyordu.

Tad olarak da Binbirçiçeğin ballarından farklı bir tad alamadım.

Bu konuda sizinde yazmak istedikleriniz var ise aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

beşiktaş bursaspor maçı özeti izle 2012

beşiktaş bursaspor maçı özeti izle 2012

trt canlı yayın maç programı

trt canlı yayın maç programı

futbol ateşi trt spor mail adresi

futbol ateşi trt spor mail adresi

TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜTelefon (Santral) : 0 312 463 43 43

Adres : TRT Genel Müdürlüğü Turan Güneş Bulvarı 06109 OR-AN ANKARA

Televizyon Programlarına ilişkin eleştiri ve önerileriniz için,

aktifhat@trt.net.tr

TRT'nin Haber ve Spor yayınlarına ilişkin eleştiri ve önerileriniz için,

trthaber@trt.net.tr

TRT'nin Radyo yayınlarına ilişkin eleştiri ve önerileriniz için,

aktifhat@trt.net.tr

TRT'nin Türkiyenin Sesi Radyosu'na ilişkin eleştiri ve önerileriniz için,

tsr@trt.net.tr

TRT yapımlarının arşivinden yararlanmak için,

aktifhat@trt.net.tr

TRT Market'te satışa sunulan cd,vcd,video, kitap ve cihazlar hakkında bilgi(www.trt.net.tr) için,

trtmarket@trt.net.tr

TRT'nin Radyo ve Televizyon vericilerinden kaynaklanan arızalar için,

yayinsikayet@trt.net.tr

TRT'nin Uydu ve Kablo TV yayınlarına ilişkin eleştiri ve önerileriniz için,

aktifhat@trt.net.tr

TRT'nin Telegün Teletekst yayınına ilişkin eleştiri ve önerileriniz için,

telegun@trt.net.tr

TRT'nin web sitesi www.trt.net.tr'ye ilişkin eleştiri ve önerileriniz için,

webmaster@trt.net.trAktif Hat

Kurumumuzda izleyici ve dinleyicilerden faks, telefon, mektup, internet aracılığıyla ve şahsen gelen eleştiri, yorum, öneri ve istekleri yönlendiren veya ilgili birimlere ileten, birimlerde yapılan değerlendirmelerin sonucunu takip eden, çözümü başvuru sahibine ileten birimdir.

Radyo ve Televizyon yayınlarımız ile ilgili her türlü talep, eleştiri ve istekleriniz için aşağıdaki iletişim yollarını kullanabilirsiniz.

Aktif Hat Ana Sayfa

Programlarımız ile ilgili talep, görüş ve önerileriniz için

Adres :Aktif Hat TRT Sitesi Turan Güneş Bulvarı 06540 Or-An Ankara

Telefon :0 312 463 23 30

Faks :0 312 463 23 35

e-posta :aktifhat@trt.net.tr

Basın ve Yayın Müdürlüğü
Basına Gönderilen Haftalık Yayın Akışları : 0-312 463 43 43 (2352-2312)
Program Basın Bültenleri : 0-312 463 43 43 (2322)İSTANBUL MÜDÜRLÜĞÜ

Telefon : 0 212 232 12 00

Faks : 0 212 225 85 30

Adres : TRT İstanbul Müdürlüğü Harbiye – İstanbulİZMİR MÜDÜRLÜĞÜ

Telefon : 0 232 411 40 40-45

Faks : 0 232 464 74 82

Adres : 1420. Sok No:87/A Kahramanlar – İzmirANTALYA MÜDÜRLÜĞÜ

Telefon : 0 242 345 42 21

Faks : 0 242 346 28 30

Adres : Tonguç Cad. No:19 – AntalyaÇUKUROVA MÜDÜRLÜĞÜ

Telefon : 0 324 231 22 22

0 324 238 86 30

0 324 241 20 00 (01….99)

Faks : 0 324 238 06 30

Adres : İnönü Bulvarı 3 Ocak Mah. No:48

Limon B Kapısı Karşısı – MersinDİYARBAKIR MÜDÜRLÜĞÜ

Telefon : 0 412 223 19 71

Faks : 0 412 223 10 70

Adres : İstasyon Cad. No:1 – DiyarbakırERZURUM MÜDÜRLÜĞÜ

Telefon : 0 442 317 10 10-40

Faks : 0 442 317 10 12

Adres : Yukarı Köşk Mah. - Erzurum

e-posta : erzurum.mud@trt.net.trTRABZON MÜDÜRLÜĞÜ

Telefon : 0 462 248 79 26-28

Faks : 0 462 248 79 29

Adres : Adnan Kahveci Bulvarı Söğütlü Akçaabat – TrabzonANKARA VERİCİ İŞLETMELERI MÜDÜRLÜĞÜ

Telefon : 0312 344 59 70 / 26 55

Adres : TRT Genel Müdürlüğü Turan Güneş Bulvarı

06540 Or-An Ankara

pimawood fiyatları

pimawood fiyatları

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz..

Yıllık : 200 Tl'dir

-----------------------------------

Mail İletişim : network.alper@gmail.com

en ekonomik cam balkon

ucuz cam balkon sistemleri

KALE BALKON CAM BALKON SİSTEMLERİ

Web Adresi : www.kalebalkon.com

Kale Balkon 0224 241 98 52

Cep : 0532 521 47 84

Türkiyenin Her Yerinde Montaj

--------------------------------------

balkon cam fiyatları bahcesehir esenyurt cam balkon cam balkon beylikdüzü pakpen cam balkon fiyatları

ucuz cam balkon sistemleri

ucuz cam balkon sistemleri

KALE BALKON CAM BALKON SİSTEMLERİ

Web Adresi : www.kalebalkon.com

Kale Balkon 0224 241 98 52

Cep : 0532 521 47 84

Türkiyenin Her Yerinde Montaj

--------------------------------------

en çok tercih edilen tatil yerleri 2012

en çok tercih edilen tatil yerleri 2012

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz.!


İletişim Mail : network.alper@gmail.com

Aylık 200 TL.'dir.!

bodrumda en çok tercih edilen oteller

bodrumda en çok tercih edilen otellerhttp://www.blogger.com/img/blank.gif

http://www.tatilsepeti.com/Oteller_Bodrum_Otel.aspx

antalyada en çok tercih edilen oteller

antalyada en çok tercih edilen oteller

Palmiyelerle sıralanmış bulvarları ve ödüllü marinasıyla Türkiye’nin turizm cenneti olarak bilinen Antalya fotoğraf makinelerinize güzel görüntüler alabileceğiniz harika bir alternatif. Dar sokakları ve ahşap evleriyle Kaleiç Mahallesi eski Antalya’yı tarihi surların arasında gözler önüne seriyor. M.Ö. ikinci yüzyılda Bergama Kralı 2. Attalos tarafından kurulan Antalya o günden buyana bir çok imparatorluğun yerleşim alanı olmuş. Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular şehir Osmanlı İmparatorluğunun idaresi altına girene kadar bu topraklarda yaşam sürmüşler. Yapılan kazılarda bulunan bulgular bölgenin M.Ö 1500 li yıllarda Hitit İmparatorluğuna ait olduğunu gösteriyor... Kumsala kadar gelen çam ağacları, deniz seviyesinden birdenbire dimdik yükselen dağlar kısacası el değmemiş bir doğa… Yılda üç yüz gün güneş alan bölge, güneş banyosu yapan, yüzen ve rüzgar sörfü, su kayağı, yelken, dağcılık ve avcılık etkinliklerine katılanların için adeta bir cennettir. Antalya’ya mart da ya da nisanda gelirseniz öğleden önce güneşlenebilir öğleden sonrada dağlarda kayak yapabilirsiniz. Turunçgillerin, zeytinliklerin, çam ve palmiye ormanlarının, muz ve avakado yetiştirilen yerlerin arasında sizleri derinden etkileyecek tarihi mekanlar ve camiiler de var.
İşte bu mekanlardan biri olan Antalya’ya 18 km mesafede bulunan bir zamanlar antik Pamphylian’ın önemli bir şehri olan Pergedir. Ayrıca Antalya’nın doğusunda buluna Antik Aspendos bütün zamanların en iyi korunmış tiyatrosuna sahiptir. 15.000 kişiyi ağırlayabilen tiyatro bugünde kullanılıyor. Agoranın, bazilikanın ve Anadolu’daki insan yapımı en geniş su kanalının kalıntıları hala geçmişe ışık tutar gibi yerlerinde duruyor.

türkçe scrabble oyunu indir

türkçe scrabble oyunu indir

>>> İndirmek İçin Tıkla <<<

nfs underground 2 araba açma trainer

nfs underground 2 araba açma trainer

[quotBu oyunla ilgili görüşlerinizi paylaşmak, bilgi alışverişinde bulunmak için
burayı tıklayınBu kodları giriş ekranında, ana menüden önce çıkan yani "PRESS ENTER" denen ana menüden önce cıkan bölümde, profiliniz yüklenmeden hemen önce yazın.

Eğer hile kabul edilirse bir beep sesi duyacaksınız..

Hile Kodu --- Sonuç

needperformance1 --- 1. Düzey Performans yükseltmeleri açılır
gimmevisual1 --- 1. Düzey Görünüm yükseltmeleri açılır
needperformance2 --- 2. Düzey Performans yükseltmeleri açılır
gimmevisual2 --- 2. Düzey Görünüm yükseltmeleri açılır
regmebaby --- Bilinmiyor
ordermebaby ---Bilinmiyor
regmybank --- Bilinmiyor

Sponsor Arabaları açmak için ;

Bu kodlar da hile kodları gibi girilir. Araba seçimlerinde ayarları tüm arabalardan (ALL CARS), sponsor arabalara (SPONSOR
CARS) (Menüdeki sağ/sol oklarını kullanın değiştirmek için ) çevirin.

Hile Kodu --- Sonuç

opendoors --- The Doors GTO
gimmechingy --- Chingy Navigator
tunejapantuning --- Japan Tuning G35
davidchoeart --- David Choe Corolla
shinestreetbright --- Shine Street Lexus IS 300
wannacapone --- Capone H2
wantmyd3 --- D3 Eclipse
NOT: BİR SORUN ÇIKARSA SÖYLEYİN BU ARADA TREİNER YÜKLÜ OLMASI LAZIM

İYİ EĞLENCELER

efsunu yüksek pvp ler

efsunu yüksek pvp ler

PvP Karabüyü Klavuzu

Karabüyü suralar 5 saldırı ve 1 beceri hasarı azaltan savunma skili ile adeta oyunun pvp kısmı için yaratılmış harika katillerdir. Hiç sınıf ayırt etmeden her karakteri itina ile al aşağı ederler.Statü Dağılımı

Karabüyü Sura Statüleri Nasıl Verilmelidir adlı konumuz için tıklayın.1. Silah

a. Silah Efsunları

+15 yarı insan
+12 zeka
+20 büyü hızı
+15 kritik
+12 çeviklik ya da +12 yaşam enerjisi
5. efsun olmayan serverlerde yaşam enerjisi ve çevikliği 2. plana atın. Çeviklik tamam da nerden çıktı bu yaşam enerjisi? 99. seviye, hiç statü vermemiş ve elinde sadece hortlak dişi kılıcı +9 olan bir karabüyünün perfect karanlık küresi 3141 vurur. Zekaya vereceğimiz her statü puanında bu değer 29-30 artarak 5.637 değerine ulaşır. Hala yaşam enerjimiz “3″, onu da 90 yapalım. Vereceğimiz her statü puanında değer yaklaşık 5 artarak 6078′e ulaşacaktır. 441 skill gücü havadan cebimize geldi. Kılıcımıza ve kalkanımıza getireceğimiz yaşam enerjisi ise bize havadan 24*5 = 120 skill gücü, +24 savunma ve 24*40 = 960 hp ekleyecektir. Fakat yaşam enerjisi skill gücümüzü asla çeviklik kadar arttıramaz. Zeka ve çevikliği 90 yapılmış, yaşam enerjisi 3 bırakılmış bir karabüyüde karanlık küre 7336 vuracaktır ki bu, sadece zeka 90 yapılmıştan 1258 daha fazladır. Yani çeviklik ~15, yaşam enerjisi ise ~5 saldırı gücü arttırarak karanlık küre skilini en yüksek hasarlara ulaştırır. Hangisini seçeceğiniz size kalmış. metin2sozluk.com olarak size, 24 savunma, 120 skill gücünü ve ~1k yaşam enerjisinin, 24*15 = 360 skill gücünden daha fazla önemli olduğu bir serverde oynuyorsanız yaşam enerjisini, yaşam efsunlarının yüksek olduğu bir serverde ise (>3k) çevikliği tercih etmenizi tavsiye ederiz. Ve unutmadan çeviklik ateş vuruş hariç tüm saldırı skillerinin, yaşam enerjisi ise sadece karanlık kürenin saldırı gücünü arttırır. Bu noktayı da eklemekte yarar var.

b. Silah Seçimi

Şüphesiz ki suralar kılıç kullanacaktır. Başka seçenekleri yoktur elbette. Fakat dönüşümünde +15 yarı insan değer kazanan şeytan çıkarma kılıcı mı yoksa yüksek büyü hasarlı hortlak dişi kılıcı mı? Gene burda serverimize göre karar vermekte ve karşısında taş dizeceğimiz karakteri göz önünde tutalım. Ninja, şaman ve savaşçı ve büyülü silahlara gönül rahatlığı ile hortlak kılıcı kullanabiliriz. Fakat karabüyü suralara değişik birşeyler denemeli miyiz? Bizimle ikiz efsunlu bir suradan 1 adım öne çıkmak için keskin pala bize yardımcı olur mu? Bunun cevabı kesinlikle evet. %30 yarı insanlı bir keskin pala ile +9 hortlak kılıcı arasında küçük bir fark vardır. Rakibimize vs kabul edeceği sırada dibinde hit yapmak (bedenseller gibi) ve başladığı anda vuracağımız birkaç darbeyle bile bu farkı kapatabiliriz. Eğer büyü hızımız az ise zaten buna mecbur kalacağız. Düz vuruşları hortlakla yapmaktansa keskin pala ile yapmak işte bizi ikizimizden 1 adım öne çıkaracaktır.

c. Taş Seçimi

İtem sıkıntısı çok fazla olmayan bir pvpde iseniz her karaktere karşı taş, soğutma taşı ve öldürücü darbe taşı ekleyin. Fakat oyunun asıl eğlencesine varılan zor pvplerde lonca savaşını düşünerek taş ekleyin. Taşlarınız +5 savaşçı, +5 sura ve +5 soğutma taşı olsun. Soğutma taşı yerine tercihen öldürücü darbe taşı da olabilir. Ama ben kesinlikle soğutma taşı öneriyorum.

2. Zırh

a. Zırh Efsunları

+3.ooo veya 4.ooo serverdeki en yüksek hp miktarını getirelim
+15 [Kılıç, Çiftel, Bıçak]
+15 [Kılıç, Çiftel, Bıçak]
+15 [Kılıç, Çiftel, Bıçak]
+20 büyü hızı

İlk 4 efsunumuzu açıklamama gerek yok sanırım. Oyunda en çok tercih edilen silahlara karşı savunmamızı yaptık. 5. efsunda eğer suralara karşı bir savunma isterseniz %15 ateşe karşı dayanıklılık da iş görebilir. Fakat %20 büyü hızı herkese karşı bir güç demektir.

b. Zırh Seçimi

Zırh üzerine söylenecek fazla birşey yok sanırım. Zırhımız özel itemli pvplerde dahi +9 karabüyü zırhı olmalıdır. Genelde pvplerde daha üst zırhlar +9 karabüyüden dönüşür. Eğer farklı zırhlar, farklı savunma değerleri varsa büyü savunması en yüksek olan zırha yönelin ki zırha büyü savunması efsunu getirmeye gerek kalmasın.

c. Taş Seçimi

Taşların da ne olacağı konusunda fazla tartışmaya gerek yok. +5 Savunma, +5 Korunma ve +5 Yaşam taşı olabilecek en iyi taş seçimidir. Eğer serverde rüzgarın ayakkabıları ve %30luk büyük mor pot varsa bile hız taşı eklemeyiniz. Gerekirse küpeye 5. efsun olarak hız getirirsiniz gene de taşı boşa harcamayın.

3. Bilezik

a. Bilezik Efsunları ve Bilezik seçimi

Bilezik efsunları getirilmesi en zor efsunlardır. Eğer pvpnizde en yüksek hp 2000 ise mutlaka bir “beyaz altın bilezik” edinin. Efsun atarken +1800 hp veren +9 beyaz altın bilezik sizin üzerinizden büyük yük kaldıracak. Fakat :
- Pvpde en yüksek hp 3.oooo ve daha çok ise,
- Pvpde beyaz altın bilezik bulmak imkansız ise, (+65 başlangıçlı pvpler gibi…)
- Cennetin gözü bilezikteki %10 kritiğe çok ihtiyacınız varsa (ki suralara kritik elzem) ve sayacağım efsunları getirebilecek kadar zamanınız varsa,
durumlarında beyaz altın bilezikten vazgeçmek doğru olur. Bilezik seçimimiz eğer beyaz altın bilezik değilse mutlaka cennetin gözü bilezik olmalıdır.
+3.ooo veya 4.ooo serverdeki en yüksek hp miktarını getirelim
+15 yarı insan
+15 büyü savunması
+15 ateşe karşı dayanıklılık
+15 rüzgar dayanıklılığı veya şimşek dayanıklılığı
Eğer en yüksek hp 2.ooo ise beyaz altın bileziğimize dizeceğimiz efsunlar ilk efsun hariç geri kalanlarıdır. Beşinci efsun olarak da hpden emme olabilir. Ama bu 5. efsun için suralara lazım olan birşey yoktur.

4. Kask

a. Kask Seçimi

Tabi ki en yüksek savunma veren kask en iyisidir. Ama eğer serverdeki npclerde +9 kale kask yok ve yükseltirken inci isteniyorsa +9 alaycı kask ile idare edilmelidir. Aralarındaki 14 savunma farkı emin olun ki sizi öldüremez.

b. Kask Efsunları

+15 yarı insan
+15 büyü savunması
+15 ateşe karşı dayanıklılık
+8 zehirleme değişimi
+15 rüzgar dayanıklılığı ya da şimsek dayanıklılığı
5. efsun yaramaz diyenler hp üretimi veya saldırı hızı efsunlarını deneyebilir.

5. Kolye ve Ayakkabı

Her ikisine de getireceğimiz efsunlar aynı olacağından tek konu olarak incelemek istedim.

a1. Kolye seçimi

%20 delici vuruş veren cennetin gözü kolye mi yoksa %56 hp üretimi ile mor yakut kolye mi? Bence karabüyülere karşı cennetin gözü kolye, diğer sınıflara karşı ise mor yakut kolye. Neden derseniz başta eğer karabüyü suralara karşı keskin pala yapalım öğüdüne uymuşsanız. %30 saldırı hızı veren kılıcımız ile %20 delici vuruş iyi gidecektir. +9 cennetin gözü kolyeye eğer aşağıdaki efsunlar getirirseniz bir ametist küpeye ihtiyacınız kalmaz. Ama bence +9 bir cennetin gözü kolyeye en yüksek hp, kritik, hp üretimi, sersemletme ve kılıç savunması getirerek çok çok mükemmel bir sura kombinasyonu yapabilirsiniz. Bu itemi aynı şekilde kılıç kullanan oyunculara karşı da kullanabilirsiniz. Fakat lonca savaşlarında aşağıdaki efsunları aramakta fayda vardır.

a2. Ayakkabı seçimi

Oyundaki her karakter sınıfı tarafından tek tercih anka ayakkabıdır. Kimisi mest eden ayakkabıyı över ama emin olun ki %10 bloklama çok çok daha gereklidir. Fakat bir mest eden ayakkabı edinilip sadece surala karşı en yüksek hp, kritik, sersemletme, saldırı hızı ve kılıç savunması getirilerek sadece karabüyülere karşı hem büyü hızı hem de düz vuruşlarımızı çok güçlü hale getirebiliriz.

b. Kolye ve Ayakkabı Efsunları

+3.ooo veya 4.ooo serverdeki en yüksek hp miktarını getirelim
+15 [Kılıç, Çiftel, Bıçak]
+15 [Kılıç, Çiftel, Bıçak]
+15 [Kılıç, Çiftel, Bıçak]
+15 kritik vuruş

6. Küpe

a. Küpe Seçimi

Suralara şüphesiz +14 zeka ve +5 kritik veren cennetin gözü küpe en iyi seçimdir.

b. Küpe Efsunları

+15 yarı insan
+15 [Kılıç, Çiftel, Bıçak]
+15 [Kılıç, Çiftel, Bıçak]
+15 [Kılıç, Çiftel, Bıçak]
+15 zehre karşı koyma
Zehre karşı koyma değeri eğer serverinizde 15′den aşağı ise sp çalma sanşı veya hareket hızınız 250den aşağıda ise %20 hareket hızı denenebilir.

7. Kalkan

a. Kalkan Seçimi

Kalkan seçmekte pek zorlanmayacaksınız. Rakibiniz sura ise aslan ağzı kalkan, savaşçı ise şahin kalkan takılmalıdır. Eğer şamanlara ve ninjalara karşı kalkanınız yoksa efsunu en iyi oturan kalkanınızı kullanın.

b. Kalkan Efsunları

+15 Yarı insan
Sersemliğe karşı dayanıklılık
+12 zeka
+15 beden karşısındaki atakların bloklanması
+12 çeviklik
Kalkana savaş için gelen 5 tane efsun vardır. Savaşçı kalkanına +12 yaşam enerjisi veya +15 bedensel atakların yansıtılması getirilebilir. Bunlar dışında gelebilecek efsunlar anca şeytanlara, orklara… karşı güçtür.

Üzerimizdeki toplam efsunlar :

Yarı insan : 90 // 15 silah + 15 silah (eğer keskin pala +9 varsa) + 15 küpe + 15 kalkan + 15 kask + 15 bilezik
Büyü hızı : 104 // 24 kolye (cennetin gözü veya ametist) + 20 zırh + 20 silah + 40 silah (+5 soğutma taşı)
Kritik vuruş : 45 // 15 silah + 15 ayakkabı + 15 kolye
Büyü savunması : 50 // 15 kask + 20 zırh + 15 bilezik
Savunmalar : 60 // 15 zırh + 15 küpe + 15 ayakkabı + 15 kolye

Bu şekilde efsunlanmış bir sura gerek lonca savaşlarında gerek ülke basmalarında gerekse 1vs1′lerde durdurulamaz hale gelir. Bu surayı alt etmek mükemmel bir çaba, çok yüksek büyü savunması ve belki biraz da edit gerektirir.

uluslararası filmini izle türkçe dublaj

uluslararası filmini izle türkçe dublaj

15 ocak 2012 Beşiktaş Bursaspor Maç Özeti izle

15 ocak 2012 Beşiktaş Bursaspor Maç Özeti izle


Beşiktaş Bursaspor Maçı Canlı izle , Bursaspor Beşiktaş Maçı online izle, Beşiktaş Bursaspor Maçını canlı izle, Beşiktaş Bursaspor Maçı izle, Beşiktaş Bursaspor Maçını seyret, Beşiktaş Bursaspor Maçını online izle

15 ocak beşiktaş-bursaspor maçını canlı izle

15 ocak beşiktaş-bursaspor maçını canlı izle

Beşiktaş Bursaspor Maçı Canlı izle , Bursaspor Beşiktaş Maçı full online izle, Beşiktaş Bursaspor Maçını canlı izle, Beşiktaş Bursaspor Maçı donmadan izle, Beşiktaş Bursaspor Maçını seyret, Beşiktaş Bursaspor Maçını online izle

beşiktaş bursaspor maçını canlı izle

beşiktaş bursaspor maçını canlı izle

Beşiktaş Bursaspor Maçı Canlı izle , Bursaspor Beşiktaş Maçı online izle, Beşiktaş Bursaspor Maçını canlı izle, Beşiktaş Bursaspor Maçı izle, Beşiktaş Bursaspor Maçını seyret, Beşiktaş Bursaspor Maçını online izle

Beşiktaş - Bursaspor Maçı Canlı izle Bedava izle Lig Tv

Beşiktaş - Bursaspor Maçı Canlı izle Bedava izle Lig Tv

Trabzonspor - Samsunspor Maç Özeti izle

Trabzonspor - Samsunspor Maç Özeti izle

bugünkü maçlar ve saatleri


bugünkü maçlar ve saatleri

Komşu Çiftlik Yeni Haftalık Görev Sevimli Panda


Haftalık Görev hazırlıkların nasıl gidiyor?
Sevimli Panda kollarını açmış seni bekliyor!

Hemen Oyna ::> http://bit.ly/KomsuCiftlik --> Hemen Oyna!

transformice şaman objeleri çabuk kullanma

transformice şaman objeleri çabuk kullanma

Bu odada sadice Transformice'ye ait haritalar yer alır. 1 yazan yere herhangi bir sayı yazmanız fark etmez.

/room bootcamp
Çok zor maplar yer alır. Prolar içindir. Şaman yoktur. Süre 5 dakikadır. Öldükten 15 saniye sonra tekrar haritaya başlarsınız. Bu haritada elbiseleriniz gözükmez.

/room survivor
Bu odada peynir ve delik yoktur. Eğlence amaçlı bir yerdir. Şaman tüm fareleri yere atmaya çalışır. Sona kalan fare bir dahaki tura şaman olur. Eğer birden fazla fare kaldıysa bunların içinden bir şanslı kişi şaman olur. Amaç herkesi yere atmaktır.

/room perm
Bu oda müzik odasıdır. Sürekli insanların istediği müzikler çalar. Her müzik için bir kod oluştrulmuştur. Bu kodları oyunda sohbet bölümüne yazarak bir süre sonra sizin şarkınız çaldığını fark edersinizi. Kodu yazdıktan sonra size #1 gibi sayı verir. Bu sayı kaç şarkı sonra sizin şarkı çalcağınızı gösterir.

/room botmj
Öncelikle bilmeyenler için "Botmj Nedir?"
Odada genel şeyleri Botmj adlı bot yönetiyor.
Odada şaman yok, genel amaç diğer farelerle birlikte şaman objelerini satın alarak/kullanarak peynire ulaşmak.
Odadayken (/room botmj) sohbet kısmına ".giris" yazdığımızda oyuna giriş yapmış oluyoruz.

Odada puanlama (.puan) sistemi mevcut, her tur otomatik olarak bir puan alırsınız, peyniri alıp deliğe girersenizde bir puan alırsınız. Eğer ikinci girerseniz iki birinci girerseniz üç puan alırsınız. Bu topladığınız puanlarla ise marketten(.market) şaman objeleri satın alabiliyoruz.

Oyundaki genel komutlar:
.giris - Oyuna giriş.
.market - Kullanılabilecek objeleri ve fiyatlarını gösterir.
.bilgi - Atış durumunu ve yasaklı objeleri gösterir.
.puan - Kaç puanınız kaldığını gösterir.
.hayalet - Yarattığınız objeler artık hayalet olacak.
.normal - Yarattığınız objeler artık normal olacak (hayalet değil).
.rotXXX - Objeyi XXX derece çevirir.
XXX'i bir sayı ile değiştirin, .rot45, .rot180, .rot34, gibi.
Aşağı yön tuşu objeyi satın alır ve inşa eder.

Puanlama sistemi:
Her tur peynire ulaşamasanız bile bir puan alırsınız.
Deliğe ulaşırsanız bir puan alırsınız.
İkinci olursanız iki puan alırsınız.
Birinci olursanız üç puan alırsınız.

Aşağı yön tuşu objeyi satın alır ve inşa eder.

Obje seçimi:
.ors
.buyukkutu
gibi..
Tüm objeleri görmek için .market yazınız.

Tüm objelerin kısaltmaları mevcuttur, örneğin .buyukkutu ile .bk aynıdır.
Tüm kısaltmaları görmek için .market yazınız.

Atış yönünü değiştirmek:
.sol
.sag
.asagi
.yukari
Çabuk yön değiştirmek için dans, ağlama, gülme ve öpücük ifadelerini kullanabilirsiniz.
Unutmayın, aşağı yön tuşu objeleri satın almanızı sağlar.

Hatırlatma:
Maksimum 30 puan toplayabiliyoruz ve her girişte puanlarımız sıfırlanıyor.
/room ratapult

Öncelikle bilmeyenler için "Ratapult Nedir?"
Ratapult ismi Catapult (Mancınık Sistemi, Fırlatmak) kelimesinden gelmektedir. Odanın genel amacı ise farelerin anvilleri mancınık olarak kullanarak karşı takımdaki oyuncuları öldürmeye çalışmak.

Odadayken (/room ratapult) sohbet kısmına ".giris" yazdığımızda oyuna giriş yapmış oluyoruz ve bir mancığımız oluyor. Başladığınızda hangi tarafa giderseniz o takımda oluyorsunuz, yani oyun sizi herhangi rastgele bir takıma atmıyor. Eğer oyun sırasında sağdayken sola geçerseniz sol takımda olmuş oluyorsunuz vs.

Nasıl Oynanır?
Amaç, karşı taraftaki fareleri görünmez mancınıklar yardımıyla örsler fırlatarak öldürmektir.

Komutlar:
.giris - Örs fırlatan bir mancınık verir.
.yardim - Bu yardım metnini gösterir.

Örs fırlatmak için eğilin (S tuşu veya aşağı yön tuşu).
Tuşu ne kadar uzun süre tutarsanız, örs o kadar hızlı fırlatılır.

Atış açısını değiştirmek için dans edin, size örsün fırlatılacağı yönü belirten bir ok işareti belirecektir.
Ayrıca atış açısını aşağıdaki komutlarla da değiştirebilirsiniz:
.0 .45 .90 .135 ve .180

Başlama bölgesinde durmak yasaktır. (Buna pusu deniyor.)
İsteyerek takım arkadaşlarını öldürmek yasaktır.
Alıntıdır.

transformice ünvan kodları

transformice ünvan kodları

Transformice - Ünvan Degistirme
Bir Arkadasimizin Istegi üzerine Ünvan Nasil degistirilcegini anlaticam.
Ünvan Nasil Kazaniliyor?:
Ünvanlar size peynir topladıkça, saman modunda, hard mode modunda (saman), fare kurtardıkça ve birinci olarak deliğe girdiğinizde gelecektir. Ayrıca bazı özel günlerde ( sevgililer günü, yılbaşı vb) yapılan eventlerle de title kazanabilirsiniz.
Ünvanlari Görmek ve Nasil Kazanmak icin İçeriği görebilmeniz için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayınız. Tiklayin.
Gelelim Ünvan Degistirmesine.
Ünvan Degistirmek icin sohbete /title ve ünvanin numarasini yaziyoruz.
Ünvan Numarasini Bulmak Icin İçeriği görebilmeniz için üye olmalısınız. Üye olmak için buraya tıklayınız. Tiklayin.
Ünvan Numarasi. Ünvanin Sol Tarafinda Yaziyor.
Diyelim Ki ben Oleyyyy Peynir ^_^ yapmak istiyorum.
O Zaman Numaraya Bakcam.
Numarasi 7.
Sohbete /title 7 yazicam o zaman.
Kazandigim Ünvanlari Görmek Istiyorum. :
Kolay. Sohbete sadece /title yazin orda numaralarda cikiyor.
Not: Ünvaniniz Yeni Harita baslayinca degisecektir.
Alinti Degildir.

www.freehdsoccent.net

www.freehdsoccent.net

Web Sitemize Hoşgeldiniz >>> www.freehdsoccent.net <<<

breaking bad 5. sezon


breaking bad 5. sezon

Birçoklarına göre yayın hayatı devam eden diziler arasında en iyi drama olan Breaking Bad‘den iyi olduğu kadar üzücü bir haber var. Dizi, dördüncü sezonunu yarılamaya yaklaşırken beşinci sezon siparişini kaptı AMC‘den. Ancak ne yazık ki bu sezonun final sezonu olacağı bildirildi.

Breaking Bad’le ilgili birtakım dedikodular vardı bir süredir ve açıkçası sezon onayı haberini gölgeler nitelikteydi bu gelişmeler. Söylentiye göre; dizi gelecek yıl AMC kanalında yayınlanmayacaktı, hatta FX‘in dizinin yayın hakları için girişimde bulunduğu iddia ediliyordu. Bu konuya dâir bir karar açıklanmasını beklerken aniden yeni sezon onayını duyurdu AMC ve hâliyle tüm olumsuz hava dağıldı.

Yeni sezon siparişi normalden üç bölüm fazla içeriyor. Böylelikle Breaking Bad‘in beşinci ve son sezonu 16 bölümden oluşacak. Şimdiden sezonun iki parça hâlinde yayınlanabileceğine de değinilmiş haberde. Kanal eğer böyle bir yöntem izlerse, çok büyük ihtimâlle 10+6 şeklinde bir dağılım olur. Yine de çok erken bu konuda konuşmak için.

Bu arada yeni sezonun çekimleri gelecek yıl içerisinde olacakmış. Yani en iyi ihtimalle bu yıl olduğu gibi 2012 yazında başlar beşinci sezon. Bryan Cranston yoğun bir şekilde sinema projeleriyle ilgileniyor şu sıralar ve bu durum bir süre daha devam edecek. Süreç çok daha uzar veya prodüksiyonu etkileyecek başka negatif olaylar yaşanırsa, Breaking Bad”in son sezonu için 2013′ün ilk aylarını beklemek zorunda kalabiliriz. Nitekim üçüncü sezon ile dördüncü sezonun başlangıç tarihleri arasında neredeyse bir buçuk sene var. Dördüncü sezonun bu yıl temmuzda başladığını göz önüne alırsak, gerçekten de 2013′e sarkabilir beşinci sezon.

ayyıldız gömlek

ayyıldız gömlek

internette ucuz reklam vermek

internette ucuz reklam vermek

Sitemize Reklam Vererek Firmanızı Veya Web Sitenizi Günlük 10.000 Gösterimle Türkiyeye Reklam Edebilirsiniz.

Mail Atmanız Yeterlidir.

network.alper@gmail.com

online ilan vermek

online ilan vermek

İlanınızı Hemen Alt Kısımda Yorum Yap'a Basarak Yayınlayabilirsiniz.

com.nu yönlendirme

com.nu yönlendirme

BU Şekilde Bir Yönlendirme Yapılmamaktadır

sitene metin kutusu ekle

sitene metin kutusu ekle

Kod:
mydesign.gen.tronfocus="if(this.beenchanged!=true){ this.value = ''}"
onblur="if(this.beenchanged!=true) { this.value='Anahtar Kelime' }"
onchange="this.beenchanged = true;" />

facebookta paylaş butonu html

facebookta paylaş butonu html


Paylaş butonuna tıklandığındaki sayfa linkini otomatik alır. Paylaşmak için link eklemenize gerek yoktur.

Eklenilen sayfanın facebook'ta kaç kez paylaşıldığını da gösterir.

Kod:
Bunu Facebook'ta Paylas

galaxy t959 gps ayarları nasıl yapılır

galaxy t959 gps ayarları nasıl yapılır

Bu konu Samsung Galaxy S I9000 (ve varyasyonları) için sorulabilecek sorulara yanıt bulmak için derlendi. Herne kadar mesaj sahibi ben olsam da aslında forumumuzda SGS severlerin katkılarının derlenmiş halidir.

ÖNEMLİ NOT: Lütfen özel mesajla soru sormayın, genellikle bakmadığımdan cevaplayamam yada çok sonra farkettiğimden iş işten geçer. Eğer sorunuz var ise bu konudan sorunuz.

Bir sonraki mesajda ekran görüntülerine, sonrakinde ise linklere erişebilirsiniz.

Eksik gördüğünüz sorular varsa sorun, ekleyelim. Eğer eksik bilgi yada yanlış varsa yazın düzeltelim.


• Samsung Galaxy S (SGS) mi alsam başka telefon mu?
• SGS mi yoksa Iphone 4 mü?
o Eğer aklınızda SGS almamak için bir an şüphe duyuyorsanız gidip Iphone alın. Ama iki telefona da sahip olan biri olarak zaman içinde Galaxy S’in daha verimli kullanacağınızı söyleyebilirim.

• Banka işlemleri yapıyorum Galaxy S’mi yoksa Iphone 4 mü?
o Telefondan çokça banka işlemi yapıyorsanız Iphone (3, 3G yada 4) alın. Çünkü uygulamaları mevcut. Henüz her bankanın SGS için (Android) programı yok. Ancak webde flash desteği sayesinde SGS’den standart internet tarayıcısı ile işlem yapılaibliyor.

• Oyun oynuyorum Iphone mu yoksa SGS mi?
o Bu bana sorulacak soru değil, çünkü telefonda bir iki tane hariç oyun oynanam. Oyun deyince benim aklıma PSP, PS3, Wii gibi cihazlar geliyor. Sadece oyun için UIphone düşünüyorsanız, gidin Ipod Touch 4G alın. Daha ucuza halletmiş olursunuz.

• İlla Android alacam ama SGS’den emin değilim.
o Güncel telefonlarda donanım farkları gittikçe azalıyor. Artık hepsinde aynı kalitede dokunmatik ve benzer kalitede ekran var. Şu anda (15 Aralık 2010) alınacak Androidler arasında Desire HD, Nexus S önlerdeler. SGS de bunlara çok yakın donanımda. Nexus S Gyro, iç bükey parmak izi kalmayan ekranı ile bir adım öne çıkıyor, Google’un tam desteğini de unutmamak lazım. Eğer bulabilirseniz en iyi seçenek Nexus S’dir. Ancak ülkemize gelmesi muamma. Desire HD resmi olarak girmek üzere. SGS halihazırda var. Bunun dışında Desire veya Nexus One gibi telefonlar da iyi seçenekler. Ama artık bunlar ancak fiyat avantajı varsa alınmalı. Nexus S’in Samsung tarafından çıkarılmasıyla yazılım desteğinin, SGS için, daha iyi olacağını düşünebiliriz (Zira en tutarlı ve hızlı sürüm JPU ismi ile bu birleşmeden sonra çıktı).

• 3 tuş Problemi
• 3 tuş probleminden çekinmelimiyim?
o Hayır, resmi olmasa da 3 tuş problemi giderilmektedir. Yani artık bunu problem olarak görmeyebiliriz.

• 3 tuş nedir?
o SGS’yi download/recovery moduna almak için kullanılan kombinasyondur.

• Download mode tuşları hangileri?
o Home (ekranda ortadaki dörtgen)
o Volume Down (ses kapama)
o Power (sağ taraftaki açma kapama tuşu)

• Recovery tuşları hangileri?
o Home (ekranda ortadaki dörtgen)
o Volume up (ses açma)
o Power (sağ taraftaki açma kapama tuşu)

• 3 tuşu nasıl denerim?
o Telefonu Power tuşuna basarak kapatın.
o Tamamen kapandığı anda hafif titreşir.
o Şimdi yukarda belirtilen (Download mod) 3 tuşa basılı tutun.
o Ekranda Sarı levhalı kürekli android elemanı çıkana kadar bekleyin.
o Ekranda Sarı levha çıkarsa 3 tuşunuz çalışıyor demektir.
o Bir kaç defa deneyin, korkmayın bazen basamayabilirsiniz.
o Bu ekrandan çıkmak için power tuşuna basılı tutun, kapanacaktır.

• 3 tuş problemim var, nasıl giderebilirim.
o http://forum.donanimhaber.com/m_43103909/mpage_1/key_/tm.htm

• 3 tuş problemini bu yöntemle giderirsem garantim gider mi?
o Bu çözüm sadece bootloader'ı güncelliyor. Dolayısı ile garantide farkedilmez.

• 3 Tuş yerine kullanılacak aparat var mı?
o Evet, bu linkden http://forum.donanimhaber.com/m_45181807/tm.htm yararlanabilir ve kendiniz üretebilirsiniz. Bazı satış sitelerinde de rastlanabilir.

• Lag-Fix ve Root
• Telefonum kimi zaman takılıyor, menü geçişleri yada bir program açarken takılma var. Bu neden oluyor?
o Android işletim sistemi yazarları dosya sistemini güvenli seçelim derken buna sebep olmuş. Buna ingilizce Lag deniyor. Yeni versionlarda EXT formatına dönerek bunu halledecekler (Duyumlara göre 2.3 Gingerbread EXT4 ile geliyormuş).

• Lag’ı nasıl gideririm.
o Henüz Lag için resmi çözüm yok. Ancak resmi olarak olmasa da elimize ulaşan 2.2.1 sürüm ROM ile bu giderilmiş. Eski ROM’lar Lag-Fix denen giderici programları kullanabilirler.

• Lag-Fix yapmak istiyorum.
o Resmi sürümlere lag-fix yapabilmek için ROOT olup Lag-Fix programlarından birini yüklemelisiniz. (çözüm linki eksik).

• Lag-fix ne yapıyor?
o Bilgileri (diske) yazma ve okuma yapma işleminin kullanıldığı diski farklı dosya formatına (ext) düzenliyor.

• ROOT nedir?
o Unix bazlı sistemlerde yetkilendirmenin en üst basamağındaki kullanıcı ROOT'dur. Yani Root (kök) yetkisine sahip bir kullanıcı/program sistemin her deliğine girer. Bu sistem güvenliği açısından bir "açık"tır. Ancak sistemi inceleyip düzenlemenin de tek yoludur. Eğer kötü niyetli biri/program Root yetkisi alırsa sistemin içine edebilir, tüm bilgilerinizi çalabilir. Geçmişte Windows'un virüs (ve türevlerinden) bu kadar etkilenmesinin sebebi en küçük programın bile (Root'a benzer) yüksek bir yetki seviyesi ile çalışmasıydı. Yani sistemin izin vermediği bir değişiklik için Root olmanız gerekir. Android'de Root (Super User da denir Unix komutu SU dur) olduktan sonra yine de her program direk çalışmaz. Root yetkisi için sizden izin ister. Yani hala güvenlik sistemi faaldir.

• Telefonumu Root etmek istiyorum.
o 2.2.1 için Root rehberi: http://forum.donanimhaber.com/m_45101860/tm.htm

• Telefonumu Root edince garanti gider mi?
o Evet gider.

• Un-Root ederek Root’u kaldırabilir miyim?
o Evet, Un-Root edilebilir.

• Telefonumu Root ettiğim serviste anlaşılır mı?
o Telefona orjinal Turkcell ROM yüklerseniz anlaşılmaz. Ama unutmayın ki telefonunuz açılmıyorsa zaten ROM yükleyemezsiniz. Yani servise temiz olarak götüremeyebilirsiniz. Başka bir açıdan yaklaşırsak, açılmayan telefona servis büyük ihtimalle direk ROM yükler. Dolayısı ile Root yine anşılmaz.

• Lag-Fix yapmak istiyorum.
o 2.2.1 sürümleri ile lag-fix gerekmeyecek kadar iyi çalışmaya başladı telefon. Eğer illa yapmak istiyorum diyorsanız Darky yada Romkitchen.org gibi hazır romlardan kullanmanız işleri kolaylaştıracaktır. Muhtemelen 2.3 sürümü ile birlikte lag-fix'e hiç gerek kalmayacak. 2.3 sürümü henüz Galaxy S için yayınlanmadı.

• Android Market.
• Android Market nedir?
o Android cihazlar için program indirme merkezidir.

• Benim cihazda görünmüyor?
o Çünkü ülkemizdeki resmi yolla satılan telefonlarda bu özellik kısıtlanmış. Kurabilmek için ROM değiştirmeniz ve ülkemiz için olmayan bir ROMa geçmeniz gerekir.

• Android Market paralı mı?
o Evet bazı uygulamalar paralı ama genelde ucuzlar. Bazıları ise bedava

• Android Marketim var ama paralı olanları göremiyorum.
o Eğer Türkiyeye ait bir SİM kullanıyorsunuz göremezsiniz (Turkcell, Avea, Vodafon tr)

• Paralı uygulamaları nasıl görebilirim?
o Marketteki Market Enabler tarzı bir uygulamayı kurarak.

• Market açık ama paralılar neden yok?
o Google zaman zaman bazı ülkeleri markete dahil ediyor ve paralı programlar açılıyor. Dolayısı ile Turkcell, Avea yada Vodafon tr sim kartı kullanıyorsanız görünmezler.

• Market enabler kurdum ama açılmadılar.
o Programı çalıştırın, bir yabacı operatöre basıp bekleyin. Çıkan menüden geçici olarak uygulayı seçin, açılacaktır.

• Aynen yaptım ama “Hüstın problemimiz var” yazdı.
o Telefonu önce ROOT etmeniz gerekli.

• ROM değiştirmek istemiyorum, marketteki programlara nasıl ulaşırım?
o Android’in güzel özelliklerinden biri de alternatif marketlere erişebilmek yada direk internetten program indirebilmektir.

• EXE dosya indirdim çalışır mı?
o Hayır, çalışmaz. Herhangi başka platform için (ne iOS ne de WinMo) yapılmış hiç bir uygulama çalışmaz. Sadece APK uzantılı Android programları çalışır.

• Alternatif marketler nelerdir?
o Her marketi takip edemediğimizden direk link vermeyelim. Ancak internette “android market” yada “android apk” aratırsanız karşınıza çıkacaktır.

• Niye Türkiyedeki resmi cihazlarda Android Market yok?
o Çeşitli söylentiler olsa da bu konuda resmi açıklama yok.

takdir teşekkür hesaplama 8.sınıf

takdir teşekkür hesaplama 9.sınıf

Çok Yakında Bu Hizmetimiz Aktif Olacaktır

takdir teşekkür hesaplama 9.sınıf

takdir teşekkür hesaplama 9.sınıf

Çok Yakında Bu Hizmetimiz Aktif Olacaktır

8.sınıf takdir teşekkür hesaplaması

8.sınıf takdir teşekkür hesaplaması

Çok Yakında Bu Hizmeti Kullanabilirsiniz

9.sınıf takdir teşekkür hesaplaması

9.sınıf takdir teşekkür hesaplaması

Çok Yakında Bu Hizmeti Kullanabilirsiniz

11.sınıf takdir teşekkür hesaplaması

11.sınıf takdir teşekkür hesaplaması

Çok Yakında Bu Hizmeti Kullanabilirsiniz

10.sınıf takdir teşekkür hesaplaması

10.sınıf takdir teşekkür hesaplaması

Çok Yakında Bu Hizmeti Kullanabilirsiniz

su gibi programı izle 15 ocak 2012 canlı

su gibi programı izle 15 ocak 2012 canlı

Yayını İzlemek İçin fox.com.tr

sessiz uçuş kuşlar insanlar ve hayvanlar ile ilgili çizilen resimler

sessiz uçuş kuşlar insanlar ve hayvanlar ile ilgili çizilen resimler

Çok Yakında Burada

antivirüs keyleri

antivirüs keyleri
orton antivirüs herhangi bir yerde lisans dagıtımı yoktur.Fakat web sitesinden indirip kurduğunuzda site 90 gün deneme süresi veriyor.Eğer 90 günü bitirirseniz silip tekrar yükleyip ek 90 güne sahip olursunuz.

norton keyleri

norton keyleri

orton antivirüs herhangi bir yerde lisans dagıtımı yoktur.Fakat web sitesinden indirip kurduğunuzda site 90 gün deneme süresi veriyor.Eğer 90 günü bitirirseniz silip tekrar yükleyip ek 90 güne sahip olursunuz.

knight online multi client 1887

knight online multi client 1887

RPR KULLANIMI
1.Kendi Rpr Nizi 1 Defa Mahsus Yapın
2.Exp Kasacanız Slot Gidin.
3.Rota Kayıt Sayfasını Açın
4.Rota Kayıt Başlat Seçenegini Tıklayın En Yakın Rpr Npc'sine Dogru Gidin
5.Npc Gelince Npc Tıklayın Npc Kayıt Tıklayın Sonra Geldiniz Yoldan Tekrar Sloot Dönün
6.Slot Gelince Rota Kayıt Seçenegini Kapatın Sonra Rpr Seçeneğini Tıklayın
7.Kaydettiğiniz Rota Üzerine Rpr Gider Gelir.

Not: Rpr Yapılmazsa 2 Defa Gidip Gelebilir Char Dokunmayın.

Not: Üstünüzde Rpr Parası Olması Lazım.

Özellikler
1: Mage Party Topla Eklendi Kısayol Tuş F Basıncada Topla Eklendi

2: Speed Hack Hızlandırıldı Dc Fix Geri Atma Fix Sorunsuz Denenmiştir Basılı Tutun Gidin

3: Oto Davet Yollamaya Kontrol Sistem Eklendi Bakım Yapıldı Partyde 8 Kişi Olursa Davet Durdurulucak Eyer 8 Den Düşükse Partykişi sayısı Tekrar
Listedekiler Davet Yollucak

4: Koxpda Yeni Sürüm Çıktı Hatası Kaldırıldı

5: Priest Mage Shift Tuşuna Basınca Gate At Eklendi.

6: Takip Et Sistemine Işınlan Eklendi İster Yürüyerek İsterseniz Işınlanarak Takip Eder.

7: R Atak Bakım Yapıldı Artık Mob Gitmiyor Seri Seri R Yapıyor

8: Asas Atak Bakım Yapıldı

9: Oto Koş'a Işınlanarak veya Yürü Git Seçenegi Ekledi


10: Oto Kutu Sadece Para Topla Seçeneği Eklendi Kutuya Koş Eklendi.

11: Rogue Party Swift Sorun Çözüldü Tüm Party Üyelerine Swift Basar.

12: Dc İçin Küçük Bakım Yapıldı.

13: Oto Rpr Eklendi

14:Yeni Sürüm Çıkınca Ekranda Size Bildiricek Koxp Kapatmıcak.


15: +3 Lü Ve +5 Li Ok Kontrol Sistem Eklendi Mp %5 Den Küçükse OtoMatikmen Kapatıyor Boş Yere Hemen Dc Yemenizi Önlüyor %5
Den Büyükse Atak Yapnaya Dewam Ediyor
Dikat: Okuyun
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Oyun Açıkken Koxp Kapatırsanız Aynı Oyuna Tekrar Koxp Bağlamayın Oyun Kapatıp Terar Açın Koxp'u Bağlayın.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Traz Koxp Yükledikten Hemen Sonra Dc Aldıysanız Koxp Ve Oyun Kapatıp Tekrardan Açın
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

comdlg32.ocx - MSCOMCTL.OCX - shdocvw.dll - TABCTL3N.OCX - wmp.dll Hatası Alanlar Aşağıdaki Anlatımları Uygulasın.

1. Koxp Rardan Çıkardınıza Emin olun.
2. Google Library Files Yazın İndirin Kurun
3. Koxp Açarken Pc Niz Windows 7 Veya Vista Kullanıyorsanız Sağ Tıklayıp Yönetici Olarak Açın.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oyun'a Girdikten Sonra Koxp Açın Hatası Alırsanız Aşağıdaki Maddeleri Okuyun.

O Hatanın Sebebleri
1. Oyun'a Multi Client İle Oyuna Girmemişsinizdir.
2. Oyun'a MultiClient İle Giripte Oyun'a Yazdığınız Pencere Adını Koxp'un Oyun'a Bağlan Kısmındaki Oyun Pencere Adı
Kısmına Doğru Yazmamışsınızdır.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dinput8.dll Yüklenemedi Hatası Alanlar Aşağıdaki Anlatımları Uygulasın.

1. Koxp Rardan Çıkardınıza Emin olun.
2. Koxp Açarken Pc Niz Windows 7 Veya Vista Kullanıyorsanız Sağ Tıklayıp Yönetici Olarak Açın.

*Hata Devam Ederse Aşağıdaki Yol Deneyin.

Arkadaşlar Dinput8.dll hatası alanlar,oyunu kapatıp tekrar açsınlar ama açarken
Görev Yöneticisindeki işlemler'de (Ctrl+alt+delete) KnightOnline.exe çıkması gerekir.
Çıkmıyorsa tekrar kapatıp açın . birkaç kez denedikten sonra çıkacaktır.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Koxp Ekran Geç Açılıyorsa Dns Ayarlarınızı Degiştirin.

Örnek Dns'Ler

Dns1: 8.8.8.8
Dns2: 8.8.8.4

-------------
Dns2: 4.2.2.1
Dns2: 4.2.2.2

Panda Antivirus Pro full indir


Panda Antivirus Pro full indir

Panda Antivirus Pro 2011 Türkçe FullDaha basit bir Antivirüs daha! Yeni Panda Antivirus Pro 2011 sunmaktadır bilgisayarınız için en kolay en kolay koruma. kurun ve virüslere, casus yazılımlara, kök kitleri, hackerlar ve çevrimiçi dolandırıcılık saldırılarını unutun.Sohbet, fotoğraf ve video paylaşma, online alışveriş ve bankacılık yapmak sevdiğiniz blogları okumak ya da zihin ve kesintisiz toplam barış ile internette gezinti. Collective Intelligence teknolojisi sayesinde, bu ürün, HIZLI ve her zamankinden daha tam güvenlidir.
Yüklemek Panda Antivirus Pro 2011 ve virüslerden, casus yazılımlardan ve hacker unutun.

Temel özellikleri:
-Antivirus
-Firewall
-Yeni! Multimedya / Oyun Modu
-Yeni! Ev Ağ Yöneticisi
-Plus! Güvenli Browser (korumalı alan)

İNDİR
http://uploaded.to/file/psdq0n5b

avea süper fikir tarifesine nasıl geçebilirim ?

avea süper fikir tarifesine nasıl geçebilirim ?

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde Avea’nın yeni tarifesi Süper Fikir Tarifesinden bahsedeceğiz. Yazımızda tarifeye nasıl abone olabileceğiniz, tarifenin avantajlı ve dezavantajlı yönlerinin neler olduğu konularında detaylı bilgilere yer vereceğiz;

Avea’nın sevilen dikkat çeken reklamlarından bir yenisi daha. “Fikir sizsiniz” sloganı ile yayınlanan reklamda “Süper Fikir Tarifesi” tanıtılmakta. Biz de bu yayından yola çıkarak kademeli fatura ödeme yolunu açan kampanyanın detaylarını inceledik.

SÜPER FİKİR TARİFESİ NEDİR

Konuştuğunuz her 100 dakika için 4 TL ödüyorsunuz! Üstelik ücretlendirilen bu dakikalar her yöne! Böylelikle konuştuğunuza kadar ödeyerek fatura kontrolünü sağlayabiliyorsunuz.

KAYIT ve ABONELİK İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Fatura döneminizde kaçıncı 100 dakika kademesinde bulunduğunuzu KADEME yazıp 6036′ya ücretsiz SMS göndererek öğrenebilirsiniz.

İçinde bulunduğunuz 100 dakika kademesinde bir sonraki kademeye geçiş için kaç dakika daha konuşabileceğinizi, “SES” yazıp 6000′e SMS göndererek kalan dakika bilgisini ÜCRETSİZ öğrenebilirsiniz.

SABİT ÜCRETİ VAR MI?

Bu konuya dikkat çekmekte fayda var. Zira faturalı-faturasız karışımı bir tarife olan “süper fikir” de aylık sabit ücret ödemesi de var. Şöyle ki aylık sabit ücreti vergiler dahil 5 TL’dir. Ayrıca atılan her kısa mesaj ( SMS ) 41,5 kuruş ile ücretlendirilmektedir.

ÖNEMLİ BİR DETAY

01.12.2011 tarihi ve sonrasında Avea’nın faturalı ya da faturasız tarifelerinden diğer operatörlere numarasını taşıyıp sonrasında tekrar Avea’ya taşıyarak Süper Fikir Tarifesi’ne kaydolan müşterilerden bir kereye mahsus 30 TL (KDV-ÖİV Dahil ) Tarife Kayıt Ücreti alınacak ve ilk faturalarına yansıtılacaktır.

hamilelik belirtileri


hamilelik belirtileri

Dengeli Beslenmede neler önemli?

Beslenme ve Diyet Kategorisinde | 4th Mayıs 2011

Bu hafta ne yiyeceğinizi önceden planlayın.Böylece alışverişe çıktığınızda abur cubur yiyecekler almaktan kurtulmuş olursunuz.Asla migros gibi marketlere aç gitmeyin. İnsanlar tok karnına alışverişe giderlerse abur cubur yerine besin değeri yüksek yiyecekler satın alıyorlar.
Daha hareketli olabilmek için beslenme rejiminizde değişiklik yapınız.
Günlük tutun.Ne yediğinizi,ne içtiğinizi hangi ruh halinde olduğunuzu kaydedin.Eğer istemediğiniz halde hala yemek yiyorsanız kendinizi 1 dakika içinde kontrol edin.Çünkü irade dakilarla başlar günler,haftalar,aylar,yıllar sürelerle devam eder. Daima iradenize hakim olun ve kendinizi kontrol edin.
Artık geçmiş için çok geç ama geleceğimizi değiştirebiliriz.
Neden kilo verdiğinizi hiç bir zaman için unutmayınız.Diyet yapmaktan sıkıldığınızda eski fotoğraflarınıza bakın.Her verdiğiniz yeni kiloda kendinizi nasıl hissettiğinizi hatırlayınız.Vücudunuz üzerinizdeki değişimin zamanla ve sabırla olacağını unutmayınız.
Hiç bir yiyecek sizin kendinizi zayıf hissetmenizden daha lezzetli olamaz.
Doğru seçimler yaparsanız zayıflayabilirsiniz.Kendinize buna gerçekten ihtiyacım var mı gibi sorular yöneltin.
Sosyal zorunluluk olarak partilere gideceksiniz ve ne yiyeceğinizi planlayınız
Eğer yemek yemeyi düşünmüyorsanız yemek yiyebileceğiniz bir yere gitmemelisiniz.
Gün içinde az ama sık yiyin her zaman ölçülü olun porsiyonlarınız da küçük olsun.
Eğer açık büfe de iseniz hemen salata bölümüne gidip tabağınızı salata ile doldurun ikinci kez gittiğinizde kendinizi tok hissedeceksiniz
Yemek yedikten sonra mutlaka dişlerinizi fırçalayınız ağzınız temiz olduğundan dolayı kendinizi tok hissedeceksiniz.

gebelikte eğitim

gebelikte eğitim

doğum fotoğrafları


doğum fotoğrafları

hamileyken kilo verilirmi

hamileyken kilo verilirmi

Hamilelikte ve sonrasında zayıf kalmak ve kilo vermek

Tüm kadınlarımız hamilelik evresinde fiziğini korumak sonrasında kilo almamak ister. Hamilelik boyunca ne kadar kilo almak normal, fazlası ve azının ne gibi tehlikeleri var?” sorularını Op. Dr. Oktay Özçörekçi Cevaplıyor.

Unutulmaması gereken en önemli nokta; hamilelik döneminde “kilolu” hissetmek ve kendini beğenmemek geçici bir durum.

Bir gebelik, annenin son regl tarihinin ilk gününden itibaren 28 günlük ay takvimi hesabıyla 10 ay (40 hafta ya da 280) gündür. Gebelik sırasında ortalama toplam 11-14 kilo alınmasına karşın, yalnızca bir kilo gibi küçük bir oranı “ilk üç aylık dönemde” alınır. Bunun 3-3,5 kilosu bebek ve eklerine (plasenta ve poş suyu), gerisi de her ay başına bir kilodan 10 ayda 10 kg. olarak anneye aittir.

İlk üç aylık dönemde, ceninin taslağı, tüm önemli yapıları ve organ sistemleri oluşur. 12. haftada cenin, ortalama 7 cm uzunluğunda ve 28 gr. ağırlığındadır. İkinci üç aylık döneme, “altın dönem” de denir. Bu dönemde, bulantı azalır, uyku düzelir, iştah artar. Buna bağlı olarak kilo artışı olur.

Kaynak: http://www.hayta.net/

Gebelikte kilo artışının aşırı olmaması; gebelik öncesi ağırlığına bağlı olarak; yerleşmiş kilonun üzerine biraz daha fazla kilo binmesiyle şişmanlığın getirdiği yeme-acıkma, acıkma-yeme kısır döngüsü gebelikle beraber daha belirgin yaşanmasından kaynaklanıyor. Bu nedenle, gebelik öncesi fazla kilolardan kurtularak hamileliğe başlanırsa, bu yeme-acıkma kısır döngüsünün önüne geçilebilir.

Zayıf hamileler, uzman kontrolünde gebelik öncesi fazla kilolarını atarak sağlıklı beslenip, bebek ve anne sağlığı için koruyucu bir programa tabi tutularak hazırlanıyorlar. Adeta bir sporcunun maratona hazırlanırken antrenör kontrolünde bilinçli olarak mücadeleye hazırlanması gibi.

Mutlaka uzmanlar kontrolünde yapılması gereken sağlıklı az kilo alarak geçirilen hamilelik, doğum sonrası kilolarından kısa sürede kurtulmak için yardımcı olur. Ancak unutulmaması gereken; fazla kilo almamak uğruna hem annenin hem de bebeğin hayatını tehlikeye atmak kötü sonuçlar doğurabilir.

ilişkiden sonra doğum kontrol hapı işe yararmı

ilişkiden sonra doğum kontrol hapı işe yararmı

ücretsiz doktor danışma hattı

ücretsiz doktor danışma hattı

Siz Sorun Biz Cevaplayalım Hemen Alt Kısımda Bulunan Yorum Yap Kısmından Bizlere Ulaşabilirsiniz

mide alındıktan sonra

mide alındıktan sonra

Annenize geçmiş olsun, 1 ay önce mide kanseri nedeniyle midesinin tamamının alındığı yani total gastrektomi ameliyatı geçirdiği anlaşılıyor. Su içerken zorlanması sanırım ameliyat sonrası alışma dönemi ile ilgili olsa gerek. Bu yakınması devam ederse, cerrahınıza bilgi vermenizde ve fikrini almanızda yarar var. Mide rezeksiyonu; midenin belirli bir bölümünün veya tamamının alınmasına verilen addır. Günümüzde bu tür ameliyatlar, kontrol altına alınamayan veya komplikasyon oluşturan ülserler veya tümör vakalarında uygulanmaktadır. Bu tür girişimler sonrasında, bazı besinlere karşı tahammülsüzlük, kilo kaybı ve gerekli bazı elementlerin eksiklikleri ortaya çıkabilir. Mide rezeksiyonu sonrasında ortaya çıkan sorunlar başlıca: dumping sendromu, yağ sindiriminde bozukluk, mide boşalma güçlüğü ve laktoz tahammülsüzlüğüdür. Yemeklerden sonra doluluk hissi, karın bölgesinde kramplar, kusma, yemek sonrasında halsizlik, yüzde kızarma, baş dönmesi ve terleme görülebilir. Bu belirtiler 15-30 dakika gibi erken dönemde veya 2-3 saat gibi geç dönemde ortaya çıkabilir. Mide ameliyatlı hastalarda alınabilecek önlemler şunlardır: yavaş yavaş ve çok iyi çiğneyerek yemek yiyiniz, günde 6 öğün veya daha sık küçük porsiyonlar halinde beslenin, yemek sırasında sıvı içmeyiniz ve dik oturunuz, yemek sırasında sıvı tüketmeyin, sıvıları yemekten 30-60 dakika önce veya sonra tüketin, her öğünde proteinli bir gıda (yumurta, et, balık, süt, yoğurt, peynir, tereyağ) tüketin, bol lifli gıdaları (çavdar ekmeği, fasülye, taze sebze ve meyve) tercih edin, kaybedilen kiloların yerine konulması güç oluyorsa, ekstra kalori için besin takviyesi gerekebilir, çok soğuk veya çok sıcak besinler tüketmeyiniz, yemek öncesi ve yemek sonrası dinleniniz, ani fiziksel aktiviteler yapmayınız ve yapılacak egzersizleri (yürüyüş) yemeklerden 1 saat sonra tercih ediniz. Yasaklar ve sakınılacak gıdalar ise şunlardır: yoğun şekerli gıdaların tüketimi sonrasında bulantı, kusma ve ishal yaşıyorsanız, meyve suyu, kek, pasta, kurabiye, bal ve şekeri az tüketin ya da hiç tüketmeyin, bütün yağlı yiyecekler, kızartmalar, kavurmalar, gaz yapıcı besinler, sucuk, salam, sosis, pastırma, alkollü içecekler, çok soğuk ve sıcak besinler, koyu çay ve kahve, acılı baharatlar ve çiğ sebze ve meyveler.

Saygılarımla,

göz sağlığı ile ilgili kompozisyon

göz sağlığı ile ilgili kompozisyon

Yanlış bilgiler, göz sağlığını olumsuz etkiliyor

Halk arasında yaygın ancak doğru olmayan pek çok bilgi göz bakımı konusunda insanların yanlış hareket etmelerine sebep oluyor.

Dünyagöz Etiler Hastanesi'nden Prof. Dr. Can Üstündağ, göz sağlığı konusunda doğru bilinen yanlışları aktardı.

Yanlış: Gözlük veya kontakt lens takmak, göz kusurunun ilerlemesini önler.

Doğru: Gözlük veya kontakt lens takmanın ya da takmamanın göz kusurunun ilerlemesi üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Gözlük veya kontakt lens kullanmanın tek amacı, daha iyi bir görme kalitesi sağlamaktır.

Yanlış: Tuzlu yemekler göz sağlığını olumsuz etkiler.

Doğru: Tuz, hipertansiyon gibi bazı hastalıklar üzerinde olumsuz etki yapabilir ama göz sağlığı üzerine olumsuz etkisi yoktur.

Yanlış: Dinlendirici gözlük baş ve göz ağrısını azaltır.

Doğru: Yaygın olarak kullanılan ve dinlendirici olarak bilinen gözlüklerin herhangi bir tedavi edici özelliği yoktur.

Yanlış: Çok yakından televizyon izlemek veya kitap okumak gözü bozar.

Doğru: Göz sağlığı üzerinde olumsuz etkisi yoktur. Ancak göz bozukluğunun habercisi olabilir.

Yanlış: Havuç yemek görmeyi artırır.

Doğru: Göz sağlığı açısından gerekli olan vitaminler çoğu sebze ve meyvede bol olarak bulunur. Dengeli beslenen bir kişi için bol havuç yemenin fazladan bir faydası yoktur.

Yanlış: Uzun süre bilgisayar başında çalışmak gözü bozar.

Doğru: Bilgisayar başında çalışmak gözü bozmaz, ancak bulunan küçük göz kusurlarının açığa çıkmasını kolaylaştırır.

nasırdan nasıl kurtulurum

nasırdan nasıl kurtulurum

yaban tv de çalan müzikler

Bunlar sadece benim bildiklerim..
Yaban Tv nin ilk kurulduğu zamanlarda özellikle Dr.Ali postasi domuz avlarında çalan müziklerden bulabildiklerimi paylasmak istedim..
Simdilerde çalan müziklerden de var..5 tane müzik var..Dediğim gibi bunlar sadece benim bildiklerim ve bulabildiklerim Sad(


http://rapidshare.com/files/374411379/Yaban_Tv.rar.html

Bu linke tıklayın altta Free User yazan yere tıklayın..bekleyin...ve download edin...!!

yaban tv frekans 2012

yaban tv frekans 2012

Bunlar sadece benim bildiklerim..
Yaban Tv nin ilk kurulduğu zamanlarda özellikle Dr.Ali postasi domuz avlarında çalan müziklerden bulabildiklerimi paylasmak istedim..
Simdilerde çalan müziklerden de var..5 tane müzik var..Dediğim gibi bunlar sadece benim bildiklerim ve bulabildiklerim Sad(


http://rapidshare.com/files/374411379/Yaban_Tv.rar.html

Bu linke tıklayın altta Free User yazan yere tıklayın..bekleyin...ve download edin...!!

bugün fox yayın akışı


bugün fox yayın akışı

bugün neden gelmedin jülide özçelik sözleri

bugün neden gelmedin jülide özçelik sözleri

Bugün Neden Gelmedin

Bugün neden gelmedin?
Burası bomboş sensiz.
Bugün neden gelmedin?
Yalnızca hayalin kaldı bende.
Sen şimdi benden habersiz uzaklarda,
Yollarımız belki kesişmez asla.
Oysa gelseydin bu akşam gün battığında
Bir umut vardı ama gelmedin.
Bir gün elbet,
Sen ve ben,
Buluşuruz bir deniz kıyısında
Belki de yıllar sonra,
Rastlarım sana mehtaplı bir yaz akşamında
Ama bugün neden gelmedin?
Bugün neden gelmedin?
Yalnızca hayalin kaldı bende.
Bugün neden gelmedin?

bugünkü trafik kazaları haberleri

bugünkü trafik kazaları haberleri

Trafik Kazalarında Bugün: 8 Ölü, 73 Yaralı

Yurdun Çeşitli Yerlerinde Bugün Meydana Gelen Trafik Kazalarında 8 Kişi Öldü, 73 Kişi Yaralandı.

Yurdun çeşitli yerlerinde bugün meydana gelen trafik kazalarında 8 kişi öldü, 73 kişi yaralandı.

AA muhabirlerinin aldıkları bilgilere göre, saat 18.00 itibariyle meydana gelen trafik kazaları şöyle:

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde, Fethi Doğmuş'un kullandığı 02 FP 380 plakalı otomobil Adıyaman-Samsat kara yolunun 8. kilometresinde devrildi. Kazada 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde Kamil Ünlü'nün kullandığı 38 LL 029 plakalı otomobil, Kayseri-Malatya kara yolunun 30. kilometresinde kontrolden çıkarak devrildi. Kazada, 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

Antalya'nın Alanya ilçesinde C.T'nin kullandığı 07 NCY 11 plakalı otomobille yolun karşısına geçmeye çalışan Rus turist Yuri Nikolaeviç Galko'ya (65) çarptığı kazada Rus turist öldü.

İzmir'in Karşıyaka ilçesinin Örnekköy Semti'nde Egekent-Gümrük hattında çalışan Selim A. yönetimindeki belediye otobüsü yoldan geçmeye çalışan Levent Sümen'e (47) çarptı. Kazada Levent Sümen öldü.

Eskişehir'de, Soner Eyüpoğlu idaresindeki 26 SR 643 plakalı motosiklet, merkeze bağlı Gülpınar köyünde arızalanan otomobilini yol kenarına iten Hikmet Erkara (49) idaresindeki 26 DR 679 plakalı otomobile çarptı. Kazada Erkara yaşamını yitirdi.

Eskişehir'de, Hasan Hüseyin Ayaz'ın (30) kullandığı 26 SA 245 plakalı otomobilin, Alpu-Bozan ilçe kara yolunun 5. kilometresinde şarampole devrildiği kazada otomobil sürücüsü öldü.

Balıkesir'in Edremit ilçesinde, Ömer Bozkurt'un kullandığı 16 BPU plakalı otomobil, Akçay beldesi Kızılkeçili köyü kavşağında bisikletiyle yolun karşısına geçmeye çalışan Ümit Sözen'e (55) çarptı. Ayağa kalkmaya çalışan Sözen'e plakası tespit edilemeyen ikinci bir otomobil daha çarptı. Sözen, kazada hayatını kaybetti.

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde Sedat Reçber'in kullandığı 36 SA 906 plakalı otomobilin çarptığı İbrahim Atbaş (11) yaşamını yitirdi.

Konya'da Kazım Ayar yönetimindeki 42 DE 765 plakalı otomobil, 34 UB 613 plakalı otomobile çarptıktan sonra, orta refüj demirlerini aşarak karşı şeride geçti. Kazada, otomobilde bulunan 3 kişi yaralandı.

Uşak'ta Muhtar Özdemir (48) yönetimindeki 06 AG 4186 plakalı yolcu otobüsü, Uşak-Ankara asfaltı itfaiye müdürlüğü önünde, devriye görevi yapan Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğüne ait Mercan Aydın'ın kullandığı 64 A 4830 plakalı ekip otomobiline arkadan çarptı. Kazada 3 polis memuru yaralandı.

Konya'nın Akören ilçesi yakınlarında sürücüsü henüz belirlenemeyen 42 KU 260 plakalı otomobil, karşı yönden gelen 742281 plakalı askeri araçla çarpıştı. Kazada 3'ü asker 10 kişi yaralandı.

Karaman'da, Saim Çetin (25) yönetimindeki 06 GRR 58 plakalı otomobil, Adem Kocatürk idaresindeki 70 DV 454 plakalı otomobille çarpıştı, ardından Selehaddin Taş'a ait 70 AP 999 plakalı park halindeki otomobile çarptı. Kazada 3 kişi yaralandı.

wolfteam hız hilesi 2012 en yeni hileleri hack

wolfteam hız hilesi 2012 en yeni hileleri hack

zerrin egeliler memnu meyva izle

zerrin egeliler memnu meyva izle

Çok Yakında Filmimiz Burada Olacaktır.

adını feriha koydum 44.bölüm ile ilgili tüyolar

adını feriha koydum 44.bölüm ile ilgili tüyolar

çok güzel hareketler bunlar 2012 yılbaşı özel izle

çok güzel hareketler bunlar 2012 yılbaşı özel izle

katli vacip oyunu oyna


katli vacip oyunu oyna>>> OYNAMAYA BAŞLA <<<

micro sd kart okuyucu okumuyor

micro sd kart okuyucu okumuyor

4gb micro SD ler SDHC grubuna girer.yani kart okuyucunun SDHC(SD HIGH CAPABILITY) okuma özelliği yoksa kartı bilgisayar görmez.SDHC okuyan kart reader lazım yani...

süspansiyon filmi türkçe dublaj


süspansiyon filmi türkçe dublaj

Yapım : 2008, ABD
Tür : Aksiyon / Dram / Fantastik
Süre : 1 saat, 35 dk.

Daniel araba kazasında oğlu ve karısını kaybeder. Zamanla yaralarını sarmaya devam ederken oğlunun kazada bozulan kamerasını tamir eder. Daniel onardığı kameranın pause düğmesine bastığında zamanı da durdurabildiğini keşfeder ve bu yeteneğini geliştirir. Yeteneğini başka kazalarda kullanmaya başlar ve zamanla bu muaazam gücü onun için bir bağımlılık halini almaya başlar…

bilgisayar çerezleri nerden silinir

bilgisayar çerezleri nerden silinir
http://www.blogger.com/img/blank.gif
buradan ;

http://www.ccleaner.com/

Bu Proramı İndirerek Çerezleri Temizleyebilirsiniz

eyvah eyvah 2 full izle

eyvah eyvah 2 full izle

Çok Yakında Tek Part Linkimizle Burada Hd Kalitesinde YAYINLANACAKTIR.